а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

нечовечки

нечовечкиот
Вид збор: Придавка
1. нечовечен
Англиски: inhuman
2. Што не му припаѓа на човекот, што не се однесува на човекот.
Англиски: inhuman
Примери:
Нечовечки глас.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи