а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

нечиј

нечии
Вид збор: Заменка
(неопр.) Што му припаѓа на некое неопределено лице, некому, на некого.
Англиски: somebodys
Примери:
нечиј глас, нечија куќа
нечии родители
FlexiMac
 менување на македонски глаголи