а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неутврден

неутврдениот
Вид збор: Придавка
Што не е утврден.
Англиски: indeterminate
Примери:
Неутврден план.
Неутврдена позиција.
Неутврден датум.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи