а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неуслужлив

неуслужливиот
Вид збор: Придавка
Што не е услужлив.
Примери:
Неуслужлив службеник.
Изведенки
неуслужливост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи