а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неусетен

неусетниот
Вид збор: Придавка
Што не се усетува, не се забележува.
Англиски: imperceptible
Примери:
неусетна промена, неусетно дејство
Изведенки
неусетно прил.
Пример: Неусетно му се приближи.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи