а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неуловлив

неуловливиот
Вид збор: Придавка
1. Што не може да се улови.
Примери:
Неуловлива птица.
2. недоловлив
FlexiMac
 менување на македонски глаголи