а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

нето

Вид збор: Придавка
Ранг: 3806
1. Тежина на стока без амбалажата.
Англиски: net Албански: neto
Употреба: Економија , Неменлив збор
2. Чист приход по одбивањето на сите расходи.
Англиски: net Албански: neto
Употреба: Економија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК