а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неспремен

неспремни
Вид збор: Придавка
Ранг: 25925
Што не е спремен.
Англиски: not ready
Изведенки
1. неспремно прил.
2. неспремност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК