а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

несомнен

несомнениот
Вид збор: Придавка
Што не се доведува под сомневање, во кој не може да се има сомневање.
Англиски: undoubtedly
Примери:
Несомнен успех.
Несомнена полза.
Несомнено влијание.
Изведенки
1. несомнено прил.
Пример: Со тоа несомнено го покажал своето тврдење.
2. несомненост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи