а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

несоборлив

несоборливиот
Вид збор: Придавка
Што не може да се собори, што стои цврcто, што има цврста основа.
Англиски: irrefutable
Примери:
несоборливи докази
Изведенки
несоборливост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи