а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неслушнат

неслушнати
Вид збор: Придавка
1. Што не е слушнат.
Англиски: unheard
2. Што е без преседан.
Англиски: outrageous
FlexiMac
 менување на македонски глаголи