а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

несетно

Вид збор: Прилог
Без да се сети, без да може да се сети, да се забележи.
Англиски: unnoticably
Примери:
Несетно накривува.
Несетно му затрепери раката.
Патот несетно се претвори во градски плочник.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи