а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

несесер

мн. несесери
Вид збор: Број
мн. несесера м. Куферче или кутија, торбичка со неопходен прибор за тоалета, за шиење и други потреби.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи