а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

несведлив

несведливиот
Вид збор: Придавка
Што не може да се сведе, да се упрости, да се редуцира.
Англиски: unreducible
Примери:
Сложена несведлива проблематика.
несведлив број
Изведенки
несведливост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи