а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

нередовен

нередовниот
Вид збор: Придавка
Што не е редовен, што отстапува од вообичаениот, утврдениот ред, од договореното време и сл.
Англиски: occasional
Примери:
Нередовен посетител.
Нередовна исплата.
Нередовно присуство.
Изведенки
1. нередовно прил.
Пример: Плаќа, ама нередовно.
2. нередовност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи