а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

нерегуларен

нерегуларниот
Вид збор: Придавка
Што не е регуларен.
Англиски: irregular
Примери:
Нерегуларен гол.
Изведенки
нерегуларност ж.
мн. нерегуларности
Отстапување од правилата, од прописите; неправилност.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи