а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

нераспореден

нераспоредениот
Вид збор: Придавка
1. Што не добил определено место во служба, во војска и др.
2. Што не е изделен по некое својство, што не е вклучен во некоја група.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи