а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

нераспознатлив

нераспознатливи
Вид збор: Придавка
Што не може да се распознае.
Англиски: unrecognizable
Примери:
нераспознатливи контури
Изведенки
1. нераспознатливо прил.
2. нераспознатливост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи