а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

нераскажан

нераскажаниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 56374
Што не е раскажан.
Англиски: untold
Примери:
нераскажан случај
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК