а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неранлив

неранливиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 28935
Што не може да биде ранет, повреден; што не покажува слабост.
Англиски: invulnerable
Примери:
Никој не е неранлив.
Изведенки
неранливост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК