а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неразреден

неразредениот
Вид збор: Придавка
Што не е разреден; густ, неразблажен.
Англиски: undiluted
Примери:
Неразредена боја.
Неразредена киселина.