а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неразбирлив

неразбирливиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 5414
Што не може да се разбере.
Англиски: incomprehensible
Примери:
неразбирлив јазик, неразбирлив знак
Неразбирливи причини.
Изведенки
1. неразбирливо прил.
Пример: Неразбирливо зборува.
2. неразбирливост ж.