а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неразбирање

(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 10663
Состојба на отсуство на разбирање.
Англиски: misunderstanding
Примери:
Му падна тешко неразбирањето со своите браќа.