а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

непроценлив

непроценливи
Вид збор: Придавка
Што нема цена, бескрајно, неизмерно скап.
Англиски: invaluable
Примери:
непроценливо богатство
Непроценливо културно наследство.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи