а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

непрофесионализам

(едн.) непрофесионализмот
Вид збор: Именка, машки род
Отсуство на професионализам.
Англиски: unprofessionalism
Примери:
Тоа е наш непрофесионализам.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи