а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

непријавен

непријавениот
Вид збор: Придавка
Што не е пријавен.
Англиски: unreported
Примери:
непријавени приходи
непријавен станар
Изведенки
непријавување ср.
непријавувањето
FlexiMac
 менување на македонски глаголи