а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неприменлив

неприменливи
Вид збор: Придавка
Што не може да се примени.
Англиски: not applicable
Примери:
неприменлива теорија
Изведенки
1. неприменливо прил.
2. неприменливост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи