а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

непожелен

непожелниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 16994
Што не е пожелен.
Англиски: undesirable
Примери:
Непожелно присуство.
Непожелни последици.
Непожелна личност.
Изведенки
непожелност ж.