а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

непогрешлив

непогрешливиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 10233
Што не може да погреши, што никогаш не греши.
Англиски: flawless
Изведенки
непогрешливост ж.