а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неповторлив

неповторливиот
Вид збор: Придавка
Што не се повторува, што не може да се повтори.
Англиски: unique
Примери:
неповторлив успех
неповторливи доживувања
неповторлива појава
Изведенки
1. неповторливо прил.
2. неповторливост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи