а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

непобитен

непобитниот
Вид збор: Придавка
Што не може да се побие со спротивни докази.
Англиски: irrefutable
Примери:
Непобитен доказ.
Непобитно тврдење.
Непобитна вистина.
Изведенки
1. непобитно прил.
Пример: Непобитно докажана вина.
2. непобитност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи