а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неоценлив

неоценливиот
Вид збор: Придавка
Што не може да се оцени, на кој не може да му се определи цената, вредноста.
Англиски: invaluable
Примери:
Неоценливо културно наследство.
неоценлива вредност, неоценливо богатство
Изведенки
неоценливост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи