а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неотровен

неотровни
Вид збор: Придавка
Што не е отровен.
Англиски: nontoxic
Примери:
Да се користат неотровни, еколошки исправни средства за пчелите.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи