а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неоткриен

неоткриениот
Вид збор: Придавка
1. непознат, непроучен
Англиски: undiscovered
Примери:
неоткриена болест
неоткриени галаксии
2. скриен, таен
Англиски: hidden
Примери:
неоткриен крадец
неоткриен шпион
Изведенки
неоткривање ср.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи