а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неоткриен

неоткриениот
Вид збор: Придавка
1. непознат, непроучен
Англиски: undiscovered
Примери:
неоткриени галаксии, неоткриена болест
2. скриен, таен
Англиски: hidden
Примери:
неоткриен крадец, неоткриен шпион
FlexiMac
 менување на македонски глаголи