а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неоспорен

неоспорниот
Вид збор: Придавка
Што не може да се оспори, на кој не може да му се негира вистиноста.
Англиски: indisputable
Примери:
неоспорен доказ
неоспорни тврдења
Изведенки
1. неоспорно прил.
Пример: Вината е неоспорно докажана.
2. неоспорност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи