а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неосвестен

Види и: свест (ж.)
неосвестениот
Вид збор: Придавка
Што нема свест.
Англиски: unconscious
Изведенки
неосвестеност ж.
Пример: неосвестеност за екологија и почиста животна средина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи