а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неопходно

Вид збор: Прилог
неопходен
Англиски: necessary
Примери:
Неопходно е одвреме-навреме да се запре и да се размисли.
Неопходно е да се бара одложување од најмалку две години.
Ако сметате дека е неопходно да прашате за нејзиното мислење, имате право да го сторите тоа.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи