а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неопиплив

неопипливиот
Вид збор: Придавка
Што не може да се почувствува, да се уочи, да се забележи.
Англиски: imperceptible
Примери:
Неопипливи резултати.
Неопиплива разлика.
Изведенки
неопипливост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи