а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неолиберализам

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Економска доктрина со нова интерпретација на либерализмот.
Англиски: neo-liberalism
Употреба: Економија
Изведенки
1. неолиберален прид.
неолибералниот
2. неолибералистички прид.
неолибералистичкиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи