а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неодлучен

неодлучни
Вид збор: Придавка
1. Што не е одлучен или решен.
Англиски: undecided
2. колеблив, нерешителен
Англиски: indecisive
Изведенки
1. неодлучно прил.
2. неодлучност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи