а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неодвоив

неодвоиви
Вид збор: Придавка
Што не може да се одвои еден од друг.
Англиски: inseparable
Примери:
Неодвоив дел на нашето културно наследство.
Изведенки
неодвоиво прил.
Пример: Каде што тој неодвоиво припаѓа.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи