а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неодбирлив

неодбирливиот
Вид збор: Придавка
Што не се одбира, што не се разбира.
Англиски: unintelligible
Примери:
Неодбирлив ракопис.
Изведенки
неодбирливо прил.
Пример: Зборува неодбирливо.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи