а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

необврзен

необврзниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 40914
Што не претставува обврска.
Англиски: voluntary
Примери:
Необврзна членарина.
Необврзна настава.
Изведенки
необврзност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи