а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

немузикален

немузикалниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 46984
Што не е музикален, што нема смисла за музика.
Англиски: unmusical
Употреба: Музика и танц
Изведенки
немузикалност ж.