а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

немотивиран

немотивираниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 52915
1. Што нема мотив.
Англиски: unmotivated
Примери:
немотивирано лице
2. Направен без јасен мотив.
Англиски: unmotivated
Примери:
немотивирано убиство