а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

некоординиран

некоординирани
Вид збор: Придавка
Што не е коордниран.
Англиски: uncoordinated
Примери:
некоординирани изјави
FlexiMac
 менување на македонски глаголи