а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

некооперативен

некооперативни
Вид збор: Придавка
Што не е кооперативен.
Англиски: uncooperative
Изведенки
некооперативност ж.
(едн.) некооперативноста
Пример: арогантност и некооперативност
FlexiMac
 менување на македонски глаголи