а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неколкумина

неколкутемината
Вид збор: Прилог
Неколку луѓе, неколку души - мажи или мешани лица.
Англиски: few people
FlexiMac
 менување на македонски глаголи