а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неквалитетен

неквалитетни
Вид збор: Придавка
Што е без квалитет или со лош квалитет.
Англиски: bad quality
Примери:
Неквалитетни производи.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи