а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неказнив

неказниви
Вид збор: Придавка
Што не се казнува.
Англиски: not punishable
Употреба: Правда
Изведенки
неказнивост ж.
(едн.) неказнивоста
Пример: полициска неказнивост
FlexiMac
 менување на македонски глаголи